NOVOK-POW - 100g - prášek (zahušťovadlo) na dekontaminaci formaldehydu při větších únicích
novok® umožňuje zdravotnickému personálu provádět hloubkovou dekontaminaci na pracovišti, kdykoli to je nutné.
Prášek (zahušťovadlo) na dekontaminaci formaldehydu při větších únicích.
novok® je vhodné používat k dennímu čištění, aby bylo zajištěno zdravější pracovní prostředí a minimální expozice nebezpečné látky.
NOVOK-POW® - 100g
- prášek (zahušťovadlo) na dekontaminaci formaldehydu při větších únicích
Výhody
novok® umožňuje zdravotnickému personálu
provádět hloubkovou dekontaminaci na pracovišti, kdykoli to je nutné.
novok® je vhodné používat k dennímu čištění,
aby bylo zajištěno zdravější pracovní prostředí
a minimální expozice nebezpečné látky.
rychle a efektivně provádět důkladnou hloubkovou dekontaminaci
a je tudíž nezbytnou součástí k vytváření bezpečnějšího pracoviště.
(od malých rozlití až po velké úniky formaldehydu).
novok® umožňuje zdravotnickému personálu provádět důkladnou dekontaminaci uvnitř svého pracoviště v případě potřeby. Doporučujeme přidat přidávat novok® k běžným denním čisticím postupům, s cílem zajistit zdravější pracovní prostředí a minimální expozici vůči toxickým nebezpečným látkám.
Výzva k bezpečnosti ve zdravotnických zařízeních
Každý den personál nemocnice přichází do styku s velkým množstvím formaldehydu, během své pracovní činnosti. Vzhledem k vyčerpávající práci a rychlému tempu nemocničního světa, dochází k náhodným únikům formaldehydu častěji, než si myslíme, a tyto vyžadují zvláštní pozornost, odpovídající školení a kompletní sadu řešení, která splní všechny druhy bezpečnostních potřeb.
Škodlivé účinky výparů formaldehydu
IARC (Mezinárodní agentura pro výzkum rakoviny) reklasifikovala formaldehyd jako „karcinogenní pro člověka“ (nebezpečná látka CMR = karcinogenní, mutagenní, toxické pro reprodukci). Formalin, vodný roztok formaldehydu, je v současné době nejpoužívanější a nejrozšířenější fixativ v laboratořích anatomické patologie a balzamování. Lehké molekuly jsou vysoce volatilní, formaldehyd má přirozenou tendenci se vypařovat. Dojde-li k rozlití, dlouhodobé vystavení formaldehydovým výoarům může vyvolat mnoho škodlivých účinků v krátkodobém horizontu: alergické reakce, dýchací potíže, astmatické záchvaty, podráždění dýchacích cest, bolesti hlavy, pálení očí, atd
Slabinou současných řešení proti úniku jsou tyto vedlejší reakce
- Obyčejné metody neutralizace formaldehydu potřebují dlouhý čas, aby se projevil jejich účinek.
- Nedostatek účinných řešení při běžné kontaminací formaldehydu.
Bezpečnostní riziko
Nestačí být jen vybaven havarijní sadou pro správu velkých formalinových úniků. K drobným rozlitím může docházet na denní bázi. Běžné čistící postupy, nemohou zcela odstranit zbývající formalín: povrch zůstane kontaminován a formaldehyd uvolňuje výpary do okolního prostředí. Dokonce i množství pouhým okem viditelné, je stále považováno za bezpečnostní riziko.