Operační stůl Ramed s plovoucí deskou

 

Operační stůl Ramed

Endoskopicko-rentgenologický stůl s plovoucí deskou

 

        Endoskopicko-rentgenologické stoly s plovoucí deskou jsou určeny k diagnostickým, terapeutickým a operačním zákrokům za použití moderních medicínských metod, otevírají nové možnosti díky svým špičkovým technickým parametrům. Zejména zásluhou polohovatelné a navíc plovoucí pracovní desky je zajištěn maximální komfort a pohodlí jak pro obsluhu, tak i pro pacienta. Kompletně RTG transparentní pracovní deska společně s excentricky uloženým sloupkem a posuvem desky vůči sloupku umožňuje plynulé sledování pacienta v širokém rozsahu. Plně elektrické ovládání všech pracovních pohybů výkonnými lineárními pohony napájenými z akumulátorů (bez připojení k síti) ve spojení s nerezovým provedením zaručuje nejvyšší jakost, jakož i životnost stolu.

Elektrickým ovládačem řízený posuv desky vůči základně v podélné i příčné ose umožňuje postupné sledování různých oblastí pacienta, aniž by došlo k manipulaci
s ním nebo s C-ramenem (např. zavádění sond).

Pod transparentní pracovní deskou s nízkou absorpcí RTG záření zůstává široký prostor pro C-rameno. Polohovatelný a stranově zaměnitelný hlavový segment
umožňuje využití v rozličných medicínských oborech.

Stůl splňuje veškeré požadavky kladené na zařazení mezi operační stoly, zejména zdvih a naklápění desky kolem dvou os, jakož i lišty na obvodu pracovní desky pro
umístění řady příslušenství. Přes mobilní uspořádání zůstává stůl vysoce stabilní i při extrémních polohách nutných např. při laparoskopických zákrocích. Stůl splňuje veškeré požadavky kladené na zařazení mezi operační stoly, zejména zdvih a naklápění desky kolem dvou os, jakož i lišty na obvodu pracovní desky pro umístění řady příslušenství. Přes mobilní uspořádání zůstává stůl vysoce stabilní i při extrémních polohách nutných např. při laparoskopických zákrocích.

Technický popis

Jedná se o elektromechanický operační stůl, bez použití problémových hydraulických prvků. Základní pohyby pracovní desky (zdvih, vyklápění Trendelenburg, antitrendelenburg, a laterální vyklápění) jsou vyvozovány kvalitními lineárními elektrickými pohony Linak (Dánsko). Ovládání pohonů se uskutečňuje dálkovým ovladačem (na přání i nožním). Pohony jsou napájeny z bezúdržbových akumulátorů, které umožňují pracovat bez překážejících přívodních kabelů, jakož i nezávisle na dodávce elektřiny ze sítě. Dobíjení se obvykle provádí jednou za 14 dnů v mimoprovozní době dodaným napáječem. V celé oblasti operačního stolu je vždy jen bezpečné napětí 24V.

Polohování segmentů je standardně mechanické. Na přání je možno vybavit polohování zvolených segmentů elektropohony. Celá pracovní deska je vyrobena z Rtg transparentního materiálu a je pokryta odnímatelným čalouněním. Nožní segmenty (u stolů řady 5000 – 8000) lze sklápět ve vertikální rovině v rozsahu -90° až +30°, lze je vyklápět v horizontální rovině do 90° a současně lze segmenty jednoduše odejmout. Hlavový segment lze rovněž posouvat v podélné ose stolu, zvedat a vyklápět, jakož i zcela odejmout.

Celý stůl je mobilní konstrukce, přičemž si zachovává vysokou stabilitu potřebnou pro ortopedické stoly. Stůl lze doplnit o elektricky ovládaný výsuv koleček. Pracovní deska je navržena pro použití C ramene. Po obvodu pracovní desky jsou umístěny eurolišty pro upevnění řady příslušenství, kompatibilní s příslušenstvím dalších evropských výrobců. Stůl je vyroben z kvalitního antikorového materiálu a jeho povrch je elektronicky leštěn.

 

Technická data:

Max. výška 110 cm
Min. výška 80 cm
Délka 200 cm
Šířka 65 cm
Trendelenburg 25°
Antitrendelenburg 25°
Nosnost 135 kg
Hmotnost 120 kg
Pracovní napětí 24 V DC
Podélný posuv 40 cm
Příčný posuv (jen u 2420, 2520) 15 cm
Laterální vyklápění (jen u 2520) ± 15°

 

 

Ceny jsou platné pro kompletně nerezové provedení, zahrnující vestavěný akumulátorový zdroj.

Cena zahrnuje instalaci, předvedení a zaškolení obsluhy.

Dodací lhůta:60 dnů
Servis do:48 hodin
Záruční lhůta:12 měsíců (možno rozšířit na 24 měsíců za příplatek 5%)
Platební podmínky:50% záloha předem, 50% po dodání
Slevy:2% při platbě předem

 


Operační stůl Ramed s pevnou pracovní deskou


Operační stůl Ramed s výměnnnou pracovní deskou


Operační stůl Ramed s plovoucí deskou


Příslušenství Ramed