Univerzální operační stůl Ramed

 

Operační stůl Ramed

Univerzální operační stůl Ramed série 4200 až 8300

 

 

  • Základní řada operačních stolů Ramed
  • Čtyř až osmisegmentová pracovní deska
  • Vysoká stabilita při mobilní konstrukci

        Operační stoly typu 4200 až 8300 tvoří základní řadu operačních stolů Ramed. Tato řada zahrnuje jak jednoduché ambulantní stoly, tak i složité univerzální stoly k širokému použití na operačních sálech většiny medicínských oborů. Univerzálnosti je dosaženo jak odnímatelností a členitostí segmentů pracovní plochy, tak i použitím celé řady ke stolu dodávaného příslušenství. Podle účelů použití je možno zvolit některou z řady vícesegmentových pracovních ploch, které jsou vždy RTG transparentní, osazeny odnímatelným čalouněním libovolné barvy. Polohování pracovní desky se uskutečňuje čistě elektrickými pohony, napájenými z bezúdržbových akumulátorů umístěných v základně stolu. Mikroprocesorem řízená elektronika umožňuje jednotlačítkovou volbu předem naprogramované polohy pracovní desky (např. nulová poloha). Stůl si zachovává vysokou stabilitu i při mobilním uspořádání. Vlastní konstrukce je vyrobena z vysokojakostní chrom-niklové nerez oceli a eloxovaného hliníku.

Technický popis

Jedná se o elektromechanický operační stůl, bez použití problémových hydraulických prvků. Základní pohyby pracovní desky (zdvih, vyklápění Trendelenburg, antitrendelenburg, a laterální vyklápění) jsou vyvozovány kvalitními lineárními elektrickými pohony Linak (Dánsko). Ovládání pohonů se uskutečňuje dálkovým ovladačem (na přání i nožním). Pohony jsou napájeny z bezúdržbových akumulátorů, které umožňují pracovat bez překážejících přívodních kabelů, jakož i nezávisle na dodávce elektřiny ze sítě. Dobíjení se obvykle provádí jednou za 14 dnů v mimoprovozní době dodaným napáječem. V celé oblasti operačního stolu je vždy jen bezpečné napětí 24V.

Polohování segmentů je standardně mechanické. Na přání je možno vybavit polohování zvolených segmentů elektropohony. Celá pracovní deska je vyrobena z Rtg transparentního materiálu a je pokryta odnímatelným čalouněním. Nožní segmenty (u stolů řady 5000 – 8000) lze sklápět ve vertikální rovině v rozsahu -90° až +30°, lze je vyklápět v horizontální rovině do 90° a současně lze segmenty jednoduše odejmout. Hlavový segment lze rovněž posouvat v podélné ose stolu, zvedat a vyklápět, jakož i zcela odejmout.

Celý stůl je mobilní konstrukce, přičemž si zachovává vysokou stabilitu potřebnou pro ortopedické stoly. Stůl lze doplnit o elektricky ovládaný výsuv koleček. Pracovní deska je navržena pro použití C ramene. Po obvodu pracovní desky jsou umístěny eurolišty pro upevnění řady příslušenství, kompatibilní s příslušenstvím dalších evropských výrobců. Stůl je vyroben z kvalitního antikorového materiálu a jeho povrch je elektronicky leštěn.

 

 

Technická data:
Výška MAX1.070 mm
Výška MIN770 mm
Trendelenburg20°
Antitrendelenburg20°
Laterární vyklápění± 15°
Zádový segment-35° +55°
Nožní segment-90° +30°
Celková délka2.000 mm
Šířka580 mm
Nosnost150 kg
Hmotnostcca 100 kg
Provozní napětí24V DC

 

 

Ceny jsou platné pro kompletně nerezové provedení, zahrnující vestavěný akumulátorový zdroj.

Cena zahrnuje instalaci, předvedení a zaškolení obsluhy.

Dodací lhůta:60 dnů
Servis do:48 hodin
Záruční lhůta:12 měsíců (možno rozšířit na 24 měsíců za příplatek 5%)
Platební podmínky:50% záloha předem, 50% po dodání
Slevy:2% při platbě předem

 

Univerzální operační stůl Ramed série 4200 a 4300

Kat. číslo 2712.0001 a 2712.0003

Operační stůl Ramed je určen pro široké použití v lékařské praxi jak při operačních zákrocích, tak i pro vyšetřování. Stůl je opatřen elektropohony, které umožňují pohodlně měnit výšku a úhel naklopení pracovní desky v širokém rozsahu. Čtyřsegmentová pracovní plocha je prostupná RTG paprsky a je vybavena odnímatelným čalouněním. Všechny segmenty je možné mechanicky naklápět v širokém rozsahu. Naklápění segmentů umožňují mechanické klouby s bezpečným a jednoduchým zajištěním. Elektropohony jsou pro případ výpadku proudu zálohovány pomocí akumulátorů. Stůl je postaven na stabilní základně s možností jeho přesunu pomocí pojezdových koleček. Po obvodu pracovní plochy stolu jsou umístěny eurolišty, umožňující uchycení veškerého příslušenství. K operačnímu stolu je možno dodat celou řadu doplňků. Vlastní konstrukce je vyrobena z vysokojakostní chrom-niklové nerez oceli a eloxovaného hliníku.

Operační stůl Ramed série 5200 a 5300

Kat. číslo 2712.0002 a 2712.0004

Ambulantní operační stůl Ramed je určen zákroky na operačních sálech řady medicínských oborů. Univerzálnost stolu zvyšují odnímatelné a výklopné nožní segmenty, což rozšiřuje oblast použití stolu nejen pro gynekologii a urologii, ale v kombinaci s extenčními nástavci i pro ortopedii a traumatologii. Stůl se vyznačuje plně elektrickým ovládáním, které umožňuje v širokém rozsahu měnit zdvih pracovní desky stolu a její naklápění kolem dvou os (model 5200 kolem jedné osy). Pětisegmentová pracovní plocha je prostupná RTG paprsky a je vybavena odnímatelným čalouněním. Naklápění jednotlivých segmentů a jejich aretaci zajišťují bezpečné klouby. Vysoká stabilita je zachována i při mobilním uspořádání, které zajišťuje převoz stolu na krátké vzdálenosti. Po obvodu pracovní plochy stolu jsou umístěny eurolišty, umožňující uchycení veškerého příslušenství. K operačnímu stolu je možno dodat celou řadu doplňků. Vlastní konstrukce je vyrobena z vysokojakostní chrom-niklové nerez oceli a eloxovaného hliníku.

 

Typy pracovních desek

4×00         5×00           6×00           7×00           8×00

typy X300 jsou včetně elektrického laterálního vyklápění
typy X200 jsou bez možnosti  laterálního vyklápění

 


Operační stůl Ramed s pevnou pracovní deskou


Operační stůl Ramed s výměnnnou pracovní deskou


Operační stůl Ramed s plovoucí deskou


Příslušenství Ramed